Loading color scheme

Blog

Na našem blogu se si můžete přečíst zajímavé tipy, rady, články a užitečné návody.

Jak zvýšit imunitu dítěte

Když poprvé přivede dítě do mateřské školky, čeká na vás někdy nepříjemné překvapení: polovina dětí ve skupině je nachlazená – kašlou a kýchají. Jak zvednout imunitu dítěte pomocí lidových prostředků? Léčivá síla bylinné medicíny je obrovská a nelze ji přehlížet.
 

A pořád je lepší malé děti léčit přírodními prostředky než jim dávat chemii, která je málokdy účinná. Příkladně rakytník, je výborným zdrojem vitamínů A, C, E a dalších cenných látek. Dýňová semínka – nejbohatší zdroj přírodního zinku, lněný olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny a neměl by chybět v žádném jídelníčku. Medová mrkev posiluje organismus, doporučuje se i tinktura z echinacey a z hlívy ústřičné.

Číst dál

Sport pro děti - proč je prospěšný, kdy začít a jak?

Sporty pro děti jsou nejen skvělou zábavou, ale i užitečným pomocníkem v jejich vývoji. Každé dítě by mělo sportovat! Sport rozvíjí motoriku, pomáhá vybít přebytečnou energii, přispívá ke správné koordinaci, správnému růstu kostry i svalového tonusu, formuje osobnost a učí děti pravidlům. Ať už chcete mít z dítěte sportovního šampióna, nebo ho jen chcete vést k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, je nutné mu nejprve některé sporty určit a vést ho k nim. Dítě si časem samo vybere, co ho baví a v čem je dobré. Každé dítě má talent pro nějaký sport, jen je nutné přijít na to, pro jaký.

Číst dál

Kola dětem - projekt, kterému tleskáme!!

Andrea Radová je „obyčejná“ pražská maminka, která změnila kvalitu života už 88 cizím dětem z celé republiky. „Naplňuje mě vědomí, že můžu někomu takhle jednoduše pomoct. A každá pomoc má smysl. Nepotřebujete k tomu hromady peněz,“ říká. Do situace, kdy svému dítěti nemůžete koupit kolo, se podle ní může dostat každý. Stačí, když vyhoříte v práci. Podle Andrey je však důležité, když se rodiče i v tak těžké době snaží.

Číst dál