Loading color scheme

Blog

Na našem blogu se si můžete přečíst zajímavé tipy, rady, články a užitečné návody.

Den dětí - vznik, historie, tipy na výlety

Víte, proč se slaví Mezinárodní den dětí, který je každoročně 1. června? U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. Jistě mnozí z vás, co máte děti, se takových akcí účastníte. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. Svátek se slaví v mnoha zemích světa.

Číst dál

Dětský pokoj podle feng-šuej

Základním principem učení Feng Shui je žít v harmonii sživotním prostředím. Cílem je rovnováha v životním i pracovním prostoru. Jde také o využití potenciálu ve všech oblastech života. Když bychom doslova přeložili Feng Shui, znamenalo by to „vítr a voda“. Vítr energii rozptyluje, kdežto voda ji naopak udržuje. Nerovnováha mezi těmito dvěma živly se vždycky projeví. Mnoho principů dodržujeme při zařizování našeho domova zcela přirozeně tak, abychom se cítili dobře. Některá pravidla je třeba při zařizování dětského pokoje dodržovat. Chcete v dětech rozvinout to nejlepší, co v nich je?

Číst dál

První pomoc při přehřátí organismu

Působením nepřirozených tepelných vlivů na dětské tělo vzniká jeho poškození celkové (přehřátí, podchlazení) nebo místní (opařeniny, popáleniny, omrzliny). Dětský organizmus obsahuje celkově větší množství vody než dospělý, výkyvy jeho tělesné teploty jsou rychlejší a dramatičtější. Navíc není dostatečně vyvinut, především u kojenců a batolat, volní způsob kompenzace ztrát tekutin jejich větším příjmem. Nejen z těchto důvodů je dítě k teplotnímu rozvratu vnitřního prostředí náchylnější, než dospělý jedinec.

Číst dál

Masáže miminek i větších dětí

Masáže jsou vhodné pro všechny děti. Pro zdravé i nemocné. Od kojenců přes batolata, předškoláky, školáky i pro adolescenty. Masáž je pevné, ale jemné hlazení, při kterém nevyvíjíme tlak, a proto nelze masáží ublížit.

S masážemi je dobré začít co nejdříve, děťátko si na ně zvykne a bude je s radostí přijímat. Potřebujete k tomu jen lásku, ruce a základní masážní olej. Můžete však začít masírovat i později. Tak jako masáže pomáhají dospělým, tak mohou pomoci dětem v jakémkoliv věku.

Číst dál

Podpora v době krize pro učitele a rodiče od Národního technického muzea

Národní technické muzeum (NTM) není jen institucí výstavní. Kromě stálých expozic a příležitostných výstav plní v oblasti dějin věd a techniky úkoly badatelské, popularizační a zábavné. Působí zde oddělení pro dějiny techniky, které provádí aktivní výzkum, jehož výsledky přináší v podobě publikací. Pořádá semináře a konference, z nichž některé mají mevyzinárodní charakter. NTM pořádá velké množství programů pro školy a spolupracuje s mnoha aktivními učiteli.

Číst dál

Můj první tábor!!! Otázky a odpovědi

Jak připravit dítě na tábor? Obavy z neznámého můžete mít vy i váš potomek. Pokud jde o první tábor, nezáleží na jeho délce, pocity obav, nejistoty a strachu může pociťovat každý. Co dělat proto, aby se vaše ratolest připravila na změnu prostředí, jaké otázky je třeba si položit? Chystáte se poprvé na tábor? Určitě si přečtěte tento článek.

Číst dál